Проектът "Приобщаващи мрежи за детско участие" ще насърчи системното и приобщаващо детско участие първоначално в 11 европейски държави, като работи по 3 конкретни цели: 1. Укрепване, иновации и интегриране на участието на децата в процеса на вземане на решения на национално и местно равнище и в изготвянето на политиките на ЕС. 2. Овластяване на децата, с акцент върху децата, които са най-застрашени от изключване и по-малко представени, да участват активно в процесите на вземане на решения на всички равнища. 3. Укрепване на капацитета на националните, регионалните и местните власти, както и на механизмите за детско участие, за да се направи детското участие приобщаващо и системно.
Вижте повечеПроектът EASE-Y има за цел да допринесе за укрепване благосъстоянието на психичното здраве и превенция на психични разстройства при особено уязвими подрастващи: деца в несигурни социално-икономически условия на живот, деца в грижа и по-специално деца мигранти, бежанци, разселени деца от Украйна и деца с ромски произход.
Вижте повечеПроектът "Заедно" има за цел да допринесе за включването на правата на децата в отговор на кризисни ситуации в целия ЕС, като даде възможност на децата и младите хора, живеещи в уязвими семейства и в алтернативна грижа, да участват пълноценно в решения на местно, регионално и национално ниво по всички въпроси, които ги засягат.
Вижте повечеЕкипът на проект „Сигурна среда, успяващи деца“ разработи и реализира безплатен онлайн курс „ТРАВМА И АЛТЕРНАТИВНА ГРИЖА: ВЪВЕДЕНИЕ В ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ПОДХОД ЗА РАБОТА С ДЕЦА И МЛАДЕЖИ, СЪОБРАЗЕН С ПРЕЖИВЯНА ТРАВМА“
Вижте повечеВ началото на 2020 година Сдружение SOS Детски селища България започна изпълнението на проект „Пътеки към свободата: Овластяване на младежи от алтернативна грижа да заживеят самостоятелно и пълноценно“. Проектът ще се изпълнява в рамките на 36 месеца и има финансова подкрепа в размер на 196 760 EUR, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на Финансовия механизъм на ЕИП.
Вижте повечеВ началото на 2015 година стартира международният проект „Обучение на професионалисти за работа с деца в грижа“. Водещата организация в него е SOS Детски селища Интернешънъл, а партньори са Националните сдружения SOS Детски селища в България, Хърватия, Естония, Франция, Унгария, Италия, Латвия, Румъния. Ключови партньори в проекта са и Съветът на Европа и Международната мрежа Eurochild.
Вижте повече