SOS Детски селища България е организация за социално развитие, която гарантира правото на всяко дете да има семейство и да расте в среда на любов, уважение и сигурност.

Зонален турнир в Търговище

11/06/2019 – На 7 юни в Търговище се проведе Зонален турнир за деца и младежи в риск, организиран от БСФДМР (Българска спортна федерация за деца и младежи в риск). Дисциплините, в които се състезаваха участниците, бяха: лека атлетика, баскетбол и мини-футбол.

Децата от SOS Малкия ни семеен дом „Чардафон“ в Габрово и младежите от SOS младежките ни домове във В. Търново сформираха отбори по баскетбол и излъчиха индивидуални участници в леката атлетика:

• баскетбол момичета – Стани, Вики и Веси.

• Вики спечели трето място в бягането сред момичетата;
  • При юношите Радо спечели първо място, Ники – второ и другият Ники – трето място!

Освен индивидуалните награди, медали и подаръци, заслужено и логично, децата ни спечелиха отборната Купа на турнира!