new-folder5_site

15/12/2016 – На 12 декември в зала „Арена Армеец“ се проведе традиционният Коледен турнир, организиран от Българска спортна федерация за деца, лишени от родителски грижи.

В него участваха деца от цялата страна. Децата и младежите от Програма SOS Детско селище (Велико Търново, Габрово, Трявна) премериха сили в различни видове спорт и се представиха блестящо с 5 златни медала, един сребърен и една престижна купа за индивидуално участие.

Децата и младежите станаха комплексни победители на турнира в отборните спортове със спечелването на четири златни медала за:

• баскетбол – момичета 13 – 15 год. – Галина, Дияна и Станимира;
  • баскетбол – момичета 16 – 18 год. – Мартина, Весела и Ваня;
  • баскетбол – момчета 13 – 15 год. – Калин, Иван и Ники;
  • баскетбол – момчета 16 – 18 год. – Севдалин, Петър и Николай;Мартина отнесе купата и медал за най-деен състезател на турнира, взел участие в няколко спортни дисциплини.
  • Тони спечели златен медал в дисциплината лека атлетика за момичета 13 – 15 год., а Калин – сребърен медал в леката атлетика за момчета 13 – 15 год.
Публикувано в: Новини